Maria Perdue Kimdir?

1951’de Boston, Masacussette’de doğdu. Sertifikalı mücevher uzmanı olan Maria, San Francisco’da çeşitli pastacılık kurslarına katıldı. Annesinden öğrendiği tarifleri aldığı pasta süsleme eğitimleri ile birleştirince muhteşem tatlılar yapmaya başladı. 1995’te ailesiyle beraber tatil için geldiği İstanbul’a yerleşme kararı verdi. Boş zamanlarında arkadaşının cafesinde arkadaşına yardım ederek cheesecakeleriyle tanınmaya başladı. Önceleri yakın çevresi için hazırladığı cheesecakelerle başladığı çalışmaları daha sonraları siparişlere dönüştü.

2006 yılında Çavuşbaşı’nda ufak bir cafe açarak cheesecakelerini gelen müşterilerine tattırma fırsatı yakaladı. Bu işe başlarken amacı çevresindeki kadınlara bir meslek kazandırmak ve onlara gelir oluşturmaktı.

2008 Kasım ayında yenilenen cafesi ve mutfağı ile Maria artık Yeşilköy’den, Levent’ten Çavuşbaşı’na gelen müşterilerine çok daha geniş bir alanda hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyor.

Maria’s Cheesecakes

Maria’s Cheesecakes 2006 yılından bu yana, doğal ürünler kullanarak yapılan cheesecake, brownie, kiş ve kurabiyeleriyle Beykoz, Ataşehir, Kozyatağı ve Çekmeköy’de sevenleriyle buluşuyor. Cheesecake’lerimizin hepsi özel ve özgün tasarımlarla hazırlanmakta olup, hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Cheesecake sosları taze meyvelerden yapılmaktadır. Cheesecake’lerimizde farklı yerlerin farklı tadlarını içine sevgimizi de katarak, sizlerin beğenisine sunmaya, sizlerin tercihlerinizle buluşturmaya özen gösteriyoruz. Frambuazlılar, Limonlular, Çikolatalılar, Boston’lu, onların yanı sıra California’lı, NewYork’lu, Belçika’lı Cheesecake’lerimiz ve değişik tatlarla hazırladığımız özel ürünlerimiz arasında en özeli ise; İSTANBUL’LU… İstanbul Cheesecake Maria’nın İstanbul sevgisinin lezzete dönüşümü… Bu tatları tadın ve sevgileri çoğaltın... Davetleriniz bizimle sevgi dolu paylaşımlara dönüşsün… Özel günleriniz, davet ve kutlamalarınızda da tüm çeşitlerimizle sizlerin yanındayız…

Referanslarımız;

Tappa Italiana restauran, Dillim Cafe - Çengelköy, Dillim Cafe - Kuzguncuk, İkinci Bahar Restaurant - Kanlıca, Cappuccino Resturant - Çekmeköy, Cheesecake Cafe - Ortaköy, Ariste

Sağlık ve Sosyal Sorumluluk

  • Sağlık

Maria’s Cheesecake’de kullanılan malzemelerin çoğu Maria’nın kendi bahçesinde yetiştirilmekte ve en taze şekilleriyle kullanılmaktadır.

Endustriyel malzemelerin bir kısmı Amerika’dan getirilmekte bir kısmı ise orjinal tariflerine uygun olarak Türkiye’de özel olarak üretilmektedir.

Üretim alanı sağlık bakanlığının uygun gördüğü şartlarda hazırlanmış bu doğrultuda alınması gereken tüm belgeler için onay alınmıştır.

  • Sosyal Sorumluluk

Maria’s Cheesecake profesyonel çalışmalarının yanı sıra çeşitli organizasyonların sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Bu anlayış doğrultusunda mutfağındaki kadın çalışanlarına meslek kazandırmak üzere onları birer cheesecake uzmanı olarak yetiştirmektedir.

.

comments powered by Disqus

Merkez

Çiftlik mh. Cumhuriyet cad. no. 231/D

Çavuşbaşı-Beykoz İSTANBUL

Tel: 0216 479 67 81

Ataşehir Şube

36 Ada Ata Blok 2-3 no:7

Ataşehir İSTANBUL

Tel: 0216 455 17 22

Kozyatağı Şube

Değirmen sok. Derya Sitesi B-1 Blok No:6/A

Kozyatağı İSTANBUL

Tel: 0216 372 91 72

Beşiktaş Şube

Gayrettepe Mah. Süleymanbey sok. Hayırlı Apt.No:5/1F

Beşiktaş İSTANBUL

Tel: 0212 211 11 17

Acıbadem Şube

Acıbadem cad. Dağcıoğlu apartmanı no:226/15

Acıbadem-Üsküdar İSTANBUL

Tel: 0555 077 53 33

Tel: 0216 325 53 33

Copyright © 2014 
Maria's Cheesecakes

Tüm Hakları Saklıdır.

Göktürk Şube

Nazlı sok. Country Life sitesi B 83

Göktürk Eyüp İSTANBUL

Tel: 0212 803 63 73

Tel: 0531 936 43 45